+370 691 01 021
Sand Offices verslo centro pastato vizualizacija iš toli

Investuotojams

SBA grupės investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ įmonė „Capitalica Z114 Real Estate Fund“ 2024 m. jau išplatino 3,4 ir 9,1 mln. eurų obligacijų emisijas. Pritrauktos lėšos bus skirtos naujam A klasės verslo centrui „Sand Offices“ Vilniuje vystyti. Biurų pastatas duris atvers jau šių metų pabaigoje.

Pirmasis viešas obligacijų platinimas vyko šių metų kovo mėn., kuomet buvo pritraukta 3,4 mln. eurų, o antrasis – gegužės mėn. Pastarasis platinimas pranoko lūkesčius ir pritraukė net 9,1 mln. eurų. Gegužės 17 d. „Capitalica Asset Management“ pradėjo viešą 3 mln. eurų vertės obligacijų emisijos platinimą, esant poreikiui buvo galimybė išplėsti iki 6 mln. eurų. Dėl itin didelio investuotojų susidomėjimo sumą įmonė padidino net iki 9,1 mln. eurų. Paklausa pasiūlą viršijo tris kartus.

Jos vadovas Mindaugas Liaudanskas džiaugiasi, jog dar vieną viešą obligacijų emisijos platinimą užbaigė sėkmingai: „Paklausa viršijo pasiūlą 3 kartus. Sulaukėme itin didelio susidomėjimo iš privačių ir juridinių investuotojų visose trijose Baltijos šalyse. Rezultatai rodo, kad investuotojai pasitikimi mumis ir tiki projekto sėkme, kuris neabejotinai yra vienas ryškiausių ir kokybiškiausių šių metų komercinio nekilnojamo turto projektų Vilniuje. Platinamų obligacijų pasiūlos perviršį lėmė gera verslo centro „Sand Offices“ lokacija – Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryža, taip pat įpusėjusi statybų stadija ir potencialių nuomininkų paklausa.“

Obligacijoms buvo taikoma metinė 6 % + 6 mėn. EURIBOR palūkanų norma, o palūkanos bus mokamos reguliariai – kas pusmetį, t.y. birželio ir gruodžio mėn. Išpirkimo terminas – 2026 m. birželio 29 d. Minimali investicinė suma siekė 1033,39 eurų, emisijos pajamingumas – 10,5 %.

Išperkant obligacijų emisiją dalyvavo 172 investuotojai, iš kurių 134 – Lietuvos, 37 – Estijos, 1 – Latvijos. Platinimą organizavo „Šiaulių bankas.“

Anot Eglės Džiugytės, „Šiaulių banko“ Finansų rinkų departamento vadovės, investuotojai, laukdami Europos Centrinio Banko sprendimo pradėti mažinti bazinę palūkanų normą, skuba užfiksuoti patrauklias vietos rinkos siūlomas grąžas, ypatingai įvertindami projektus su NT įkeitimu. Tokie projektai, kaip „Sand Offices“, savo viešomis emisijomis prisideda ne tik prie kapitalo rinkų kokybės standarto kėlimo, bet taip pat atveria namų rinkas ir kaimyninių šalių investuotojams. Džiugu matyti, kad į vietos projektus savo lėšas įdarbina vis daugiau estų, sako ji.

„Sand offices“ projekto statybai jau skirta 12,9 mln. eurų, numatoma verslo centro vertė – apie 30 mln. eurų.