+370 691 01 021
Tvarumas biurų projektas: kuo išsiskiria, kuo pasireiškia, kokie privalumai?

Tvarumas biurų projektas: kuo išsiskiria, kuo pasireiškia, kokie privalumai?

Šiuolaikiniame versle tvaraus biuro dizaino koncepcija yra ne siekiamybė, o visuotinė būtinybė. Įmonėms vis labiau suvokiant savo daromą poveikį aplinkai, išaugo tvarių biuro patalpų paklausa. Šį pokytį lemia ne tik įsipareigojimas tausoti aplinką, bet ir apčiuopiama nauda, kurią suteikia tvarus dizainas. Šiame straipsnyje atsakome į klausimus, kuo išsiskiria tvarus biurų projektavimas ir kokią visapusišką naudą jis teikia nuomininkams, savininkams ir investuotojams.

Patalpų nuoma tvariame pastate: tvaraus biuro dizaino išskirtinumai

Tvarus biurų dizainas peržengia tradicinės architektūrinės estetikos ir funkcionalumo ribas, o jo filosofijos esmė – aplinkosauga. Tvariam biurų dizainui būdinga energiją taupanti statyba, atsinaujinančių išteklių naudojimas ir įsipareigojimas mažinti anglies dvideginio pėdsaką. Tvari statyba išsiskiria holistiniu požiūriu į žmonių sveikatą ir jų gerovę, o kartu ir į naudą aplinkai. Natūralus apšvietimas, geresnė oro kokybė ir žaliosios erdvės – tai tvaraus dizaino požymiai, kuriais siekiama sukurti harmoningą pusiausvyrą tarp žmogaus ir aplinkos.

Tvarių biuro patalpų nuoma: privalumai nuomininkams

Nuomininkams tvarūs biurai yra patrauklūs dėl galimybės juose kurti efektyvią bei produktyvią darbo aplinką ir užtikrinti darbuotojų gerovę. Geresnė oro kokybė ir natūralus apšvietimas yra susiję su didesniu darbuotojų produktyvumu ir jų pasitenkinimu darbu, todėl darbo atmosfera tampa gyvybingesnė ir sveikesnė. Be to, tvariuose biuruose dažnai būna įrengta pažangi klimato kontrolė ir akustika, todėl, dirbant juose, užtikrinamas didesnis komfortas ir geresnė koncentracija. Dėl šių priežasčių patalpų nuoma tokiuose pastatuose tampa labai patraukli, nes žada geresnę darbuotojų darbo ir gyvenimo kokybę.

Tvarūs biurai: privalumai jų savininkams

Tvarių biurų pastatų savininkai gali gauti daug naudos iš savo investicijų. Pirmiausia, palyginti su netvariais biurais, šie pastatai išsiskiria aukštesnėmis nuomos kainomis ir mažesniu laisvų patalpų skaičiumi, o tai užtikrina nuolatinį pajamų srautą. Be to, dėl energiją taupančių sistemų ir vandenį taupančių įrenginių, kurie sumažina komunalinių paslaugų sąskaitas, eksploatacinės išlaidos yra gerokai mažesnės. Tvarūs pastatai taip pat yra ilgaamžiškesni ir ilgiau išlaiko vertę dėl savo kokybės ir pritaikomumo. Dėl šios priežasties patalpų nuoma Vilniuje ar kitame mieste yra protingas pasirinkimas nekilnojamojo turto savininkams, siekiantiems ilgalaikės naudos.

Tvarūs biurai: privalumai investuotojams

Investuotojus vis labiau domina tvarūs biurų projektai dėl kelių svarbių priežasčių. Tvarūs pastatai laikomi mažiau rizikingomis investicijomis, nes labiau tikėtina, kad jie atitiks būsimus aplinkosaugos reglamentus ir energijos vartojimo efektyvumo reikalavimus ir ateityje. Tai sumažina tvaraus pastato nusidėvėjimo tikimybę ir užtikrina, kad nekilnojamasis turtas laikui bėgant išliktų konkurencingas. Be to, rinkoje auga tvarių pastatų paklausa, kurią lemia nuomininkų pageidavimai ir visuomenės susirūpinimas aplinkosaugos klausimais. Investicijos į tvarių biurų projektus atitinka etiško investavimo strategijas ir gali pagerinti investuotojo reputaciją kitų verslų akivaizdoje.

BREEAM Excellent sertifikavimas – biurų pastato tvarumo įrodymas

BREEAM sertifikavimo standartai – tai pasaulyje pirmaujantys, mokslu grįsti tvarumo standartai nekilnojamam turtui, siūlantys standartizuotą pastatų tvarumo vertinimo sistemą. Tvari statyba ir BREEAM sertifikavimas padeda pastatų valdytojams, investuotojams, savininkams ir naudotojams sumažinti eksploatacines išlaidas ir pagerinti egzistuojančio pastato aplinkosaugines charakteristikas. Šis sertifikavimas reiškia ne tik pastato aplinkosauginį veiksmingumą, bet ir jo efektyvumą bei gyventojų sveikatos ir gerovės nuostatas. BREEAM Excellent sertifikavimas liudija, kad pastatas pasižymi tvariomis savybėmis – nuo energijos naudojimo iki vandens suvartojimo, nuo medžiagų pasirinkimo iki atliekų mažinimo. Nuomininkams tai reiškia mažesnes eksploatavimo išlaidas ir sveikesnę darbo aplinką, savininkams – didesnę nekilnojamojo turto vertę ir patrauklumą ekologiškai sąmoningiems nuomininkams, o investuotojams – tai perspektyvus nekilnojamas turtas, atitinkantis didėjančią tvarių biuro patalpų paklausą.

Vilniuje, vietoje Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato, statomas „Sand Offices“ verslo centras, kuris atvers duris jau 2024-aisiais, siekia turėti BREEAM Excellent sertifikatą. Verslo centro pastatas atitiks A+ energetinės klasės reikalavimus: pasižymės puikiomis konstrukcijų šiluminėmis savybėmis, geru sandarumu, turės kokybiškus ir šilumai nepralaidžius langus, jame bus įdiegta patikima mechaninė vėdinimo sistema. Statant verslo centrą, pasitelkiami ilgaamžiai, atsakingi architektūriniai sprendimai bei naudojamos kokybiškos medžiagos – nuo grindų iki sienų. Taip pat skiriamas ypatingas dėmesys interjero sprendimams, kad kiekvienas pastato plotas būtų ne tik vertingai išnaudotas, bet tuo pačiu suteiktų puikią savijautą dirbantiems.

Perėjimas prie tvaraus biurų dizaino iš esmės keičia šiuolaikinių biurų rinką. Tvarių biurų nauda neapsiriboja vien aplinkosauga, bet taip pat suteikia daug privalumų nuomininkams, savininkams ir investuotojams. Šiuolaikiniai verslai vis dažniau teikia pirmenybę tvarumui, todėl tokių patalpų paklausa tik didės. Dėl šios priežasties dabar yra puikus metas apsvarstyti tvarų biurų dizainą kaip ateities verslo pagrindą.

Nuomos partneris